Az olajradiátorok mellett szóló legfontosabb érvek egyike, hogy sokkal biztonságosabb, mint egy hősugárzó. A másik nagy előnyük, hogy igen gyorsan fel lehet velük fűteni a helyiségeket, hiszen sokkal nagyobb hőmérsékletre tudnak felmelegedni, mint a földgázt égető fűtőberendezések.
Léteznek egészen helytakarékos és könnyű, mobil modellek is. Hogy a működést a különböző méretű helyiségekhez jól lehessen igazítani, több fokozattal is el vannak látva: pl.: 800 W, 1200 W, 2000 W.
A készülék felületi hőmérséklete egyenletes. Kikapcsolás után is sugározza magából a meleget, hiszen a fűtőtest (szerkezetének és anyagának köszönhetően) nagyon jól tartja a hőt. A működtetése tiszta, nem generál piszkot, kormot a lakásban, nem okoz kellemetlen szagokat.
A készülékben levő elektromos fűtőbetét olajat melegít. A fűtőolaj nem használódik el, nincs szükség az utántöltésre, így rengeteg fáradságtól tudjuk megkímélni magunkat. Nincs károsanyag-kibocsátás és szén-monoxid-veszély sem.
A legtöbb verziója hordozható, kerekekkel felszerelt, így használhatjuk a lakás több részében is, csak a megfelelő áramforrást kell biztosítani.
Ahhoz, hogy a számunkra megfelelő, legjobb olajradiátort kiválasszuk, fontos tudnunk, hogy mekkora helyiséget fogunk fűteni. Ehhez kell tudnunk a szoba belmagasságát és alapterületét. Ha ez a két érték hozzávetőlegesen megvan, szorozzuk össze őket. Ezt a számot szorozzuk tovább 35 (egyes számítások szerint 40) watt/légköbméterrel. Így megkapjuk, hogy hány wattos elektromos radiátorra van szükségünk.
A hűvösebb átmeneti évszakokban azomban elegendő lehet egy elektromos hősugárzó is. Akár kültéri fűtésként is alkalmazhatók erkély és teraszfűtésként.