Korábbi cikkünkben a beltéri ajtó felszerelése került terítékre, ezúttal pedig a harmonikaajtók világában merülünk el egy kicsit jobban. A harmonikaajtók egyik nagy előnye, hogy a hagyományos beltéri ajtókhoz képest a beszerelésük sokkal könnyebb, nem igényel komoly szakmai háttértudást. Nézzük is, mik a legfontosabb szempontok!
A harmonikaajtó kétségtelenül legnagyobb előnye a helytakarékosság. Vannak olyan kisebb helyiségek, ahol nincsen elegendő hely egy rendes ajtó kinyitásához, de még egy tolóajtó sem fér el. Ezekre a helyekre lett kitalálva a harmonikaajtó. A praktikusság mellett nagy erénye még, hogy jóval olcsóbb, mint bármilyen másik megoldás.
Mindezek mellett a tisztán tartása vagy karbantartása sem okoz gondot, hiszen az ilyen lamellás ajtók általában PVC-ből készülnek, ami kifejezetten ellenálló anyagnak számít. Az anyagválasztásnak köszönhetően számos különböző stílusú kivitel is megtalálható, kezdve a fa hatású textúrától a nyomtatott, mintás kivitelig. Ha pedig valaki a klasszikus stílusban gondolkozik inkább, annak ott vannak a fából készült harmonikaajtók!
Ahogyan korábban említettük, a harmonikaajtók beépítése szinte gyerekjáték. Természetesen lehetnek különbözőségek gyártó és gyártó között, éppen ezért most egy általános munkarend szerint nézzük át a felszerelés lépéseit – egyébként célszerű a termékhez tartozó használati utasítás szerint eljárni!
Mivel lehetnek a különböző típusok között eltérések, így nem mondhatjuk, hogy minden harmonikaajtó felszereléséhez ugyanazokra az eszközökre van szükség, de az szinte biztos, hogy csavarhúzóra vagy fúrógépre szükségünk lesz! Mindezek mellett a méretezéshez egy kisebb fűrész vagy sniccer is elkelhet, valamint bizonyos esetekben a fúrást ragasztással is kiválthatjuk – ehhez ragasztóra és ragasztópisztolyra lesz szükség.
Pont szükséged lenne egy jó harmonikaajtóra? Nézz körül a Praktiker kínálatában!