A tavaszt hamar felváltotta a nyár, a hétköznapjainkat javában átjárja a forróság. Szerencsések azok, akik kertes vagy teraszos házban laknak, esetükben ugyanis nemcsak a klíma, de a kerti medence is tökéletes megoldás lehet a hűsölésre. Mutatjuk, hogy vásárláskor milyen szempontokat érdemes szem előtt tartani.
A kerti medencék legegyszerűbb típusának felállítása nem túl bonyolult feladat. Ehhez nem kell más, mint egy egyenletes fű-vagy betonfelület, de egy homokágy vagy egy stabil terasz is tökéletesen megteszi. A medence pillanatok alatt felfújható, ami után nincs más dolgunk, mint feltölteni vízzel. A puhafalú medencék a csecsemő mérettől a 3500-4000 liter vízbefogadó képességűig, változatos méretben és színben kaphatók. Vásárlásnál érdemes figyelni arra, hogy a medencék alja statikai okokból nagyobb átmérőjű, mint a medence felsőbb része, így a hasznos medenceátmérő jócskán alulmaradhat a medence alsó részéhez képest.
Előnye: Az olcsóbb kategóriába tartozik, könnyen kezelhető és viszonylag kis helyet foglal. Nagyon rövid idő alatt fel lehet állítani, és be lehet üzemelni. Mivel a fala kamrákra osztott, így nem kell félnünk attól, hogy egyszerre leereszt és kiengedi a feltöltött vízmennyiséget. A leeresztés után ki kell szárítani, és máris elcsomagolható.
Hátránya: Könnyen sérülő anyagból készül. Bár kamrákra van osztva, vagyis egyszerre nem tud leereszteni az egész medence, mégis egy 4 köbméteres medencénél nagy meglepetést okozhat, amikor a medence falának magassága hirtelen 20-30 centiméterrel lejjebb kerül. Ha a medence nem lyukad, hanem szakad, akkor a víznyomástól felhasadhat az egész oldalfal, és árvízként terül végig az egész teraszon vagy a kertben. Különösen óvatosan kell bánnunk vele a fűnyírásnál, amikor a szegélynyíróval dolgozunk a medence fala körül, de a háziállatot is érdemes távol tartani tőle. Ezt a fajta medencét nem lehet téliesíteni, így az ősz beálltával mindenképpen el kell bontani. A dobozába általában soha többé nem fér majd bele.
Ezeknél a medencéknél a falak merevségét csővázak biztosítják, amelyeket az összeszereléskor a medence falán található füleken kell átfűzni. A medence fala szálerősített PVC-ből készül, tehát stabilabb, mint fémváz nélküli testvére.
Előnyei és hátrányai teljesen megegyeznek a puhafalú medencékével.
Az oldalfal galvanizált majd festett acéllemezből készül, ami kellő merevséget biztosít a medencének, valamint véd a korrózió ellen. A medence belső fala PVC fóliából készül, amely a tökéletes vízzárásért felel. Ez a fajta medence egyaránt telepíthető földfelszínre és süllyesztve is, azonban itt se feledkezzünk meg a megfelelő talaj előkészítésről.
Előnye: Legnagyobb előnye, hogy a többi medencéhez képest kevésbé sérülékeny, az ősz beálltával pedig nem kell lebontani. A medencében levő vízhez elég téliesítő folyadékot adni, majd védőtakaróval lefedni. Megfelelő szűrőberendezés és vízkeringetés mellett a feltöltött medence éveken át használható vízcsere nélkül.
Hátránya: A fémfalú medence a drágább kategóriába tartozik, valamint 2-3 fő szükséges a biztonságos felállításához.