Lézeres távolságmérő

10 termék
    Kép
    Kép
    Kép
    Kép
    Kép
35.990 Ft
1 munkanap
9.999 Ft
1 munkanap
31.990 Ft
1 munkanap
24.990 Ft
1 munkanap
16.990 Ft
1 munkanap
32.990 Ft
1 munkanap
20.990 Ft
1 munkanap
69.990 Ft
1 munkanap
28.990 Ft
1 munkanap
/
1

Lézeres távolságmérő – tudnivalók, információk

 A lézeres távolságmérő egy kicsi, kompakt, könnyű távolságmérő műszer. Ajánljuk mindenkinek, aki eddig mérőszalagot hordott a zsebében. A lézer nem újkeletű találmány, de egyes hétköznapibb alkalmazási területeken, például az építőiparban csak napjainkban terjedt el széles körben a használata. Lézeres távolságmérő, lézeres szintező – hogy csak a leggyakoribb alkalmazásait említsük. Népszerűsége többek között annak köszönhető, hogy a korábbi technológiáknál lényegesen többet tud, amivel sok időt és energiát – ezáltal pénzt – spórol nekünk.

Hogy működik a lézeres távolságmérő?

A lézeres távolságmérő lézersugarat bocsát ki egy tárgy (pl. egy fal) irányába, ahonnan az visszaverődik. A távolságmérés a fénysebesség figyelembevételén alapszik, hogy mennyi idő alatt jut el a lézersugár a tárgyhoz és tér vissza a készülékhez. A mérőeszköznek így fizikailag nem is kell érintkeznie a mérendő felülettel. Az ezen a technológián alapuló lézeres mérőeszközöket lézeres távolságmérőnek nevezzük. A „lézeres mérőszalagok” előfutárai az 1990-es évekből származó ultrahangos mérőműszerek voltak, amelyek a hanghullámok visszaverődésének elvén alapultak. Ezeket a műszereket azonban nem lehetett a kívánt pontra irányítani, meglehetősen pontatlanok is voltak. 

Miért népszerű a lézeres távolságmérő?

A lézeres távolságmérők töretlen népszerűségének oka, hogy számos előnyt kínálnak például a mérőszalagos vagy mérőrudas méréssel szemben.

  • Egyszerű, gyors használat – Egy távolság, például egy falszakasz hosszának lemérése szó szerint egy gombnyomás például egy nagyszerű Bosch lézeres távolságmérő segítségével.
  • Gyors mérés – időmegtakarítás: a lézeres távolságmérő másodpercek alatt elvégzi a méréseket, ezáltal rengeteg időt és energiát takarít meg a használójának. Az idő pedig, mint tudjuk, pénz.
  • Munkaerőmegtakarítás - egy ember is elegendő a méréshez. A lézeres távolságmérők, például egy Bosch távolságmérő, lehetővé teszik a munkaerőköltségek csökkentését. Egy helyiség vagy akár teljes épület komplett felmérése kényelmesen teljesíthető egy személy által, nagyobb méretek esetén is.
  • Nem csak távolságmérők, hanem a lakóterek területét, sőt térfogatát is meg tudják határozni. Ezáltal például egy lakás helyszíni felmérése alaprajz készítéséhez órák helyett percek alatt megvan, a nagyjábóli helyett tűpontos értékekkel. A felvett méretekből pedig pillanatok alatt kiszámolja pl. a burkolandó területeket vagy a festendő felületet, és persze a légköbmétert is, ha arra vagyunk kíváncsiak. Felület és kerület számításra egy építkezés során rengetegszer szükség van. Például a szoba kettéosztáshoz szükséges gipszkarton mennyiségének meghatározásához vagy a parketta szegélyléc mennyiségének kiszámításához.
  • A lézeres távolságmérő kicsi, praktikus, súlya kevesebb, mint 300 g.
  • Munkavédelmi szempontból is előnyös - A lézersugár eléri a legelérhetetlenebb pontokat is, kiküszöbölve a bizonytalan és veszélyes szerkezeteken való egyensúlyozást és légtornász mutatványokat például erkélyeken vagy tetőkön.
  • A legtöbb eszköz lehetővé teszi a közvetett mérések elvégzését is. A Pitagorasz-tétel segítségével könnyen kiszámítják például a közvetlenül lemérhetetlen magasságokat.
  • Hasznos kiegészítő lehet hozzá egy teleszkópos lézer állvány. Használatával növelhetjük a mérések pontosságát, illetve a lézeres távolságmérőt teleszkópos lézer állványra szerelve lehet használni az épületek magasságának vagy elemek elhelyezkedésének pontos meghatározására.

A lézeres távolságmérő használata igen egyszerű

  • Tartsuk a készüléket ahhoz a ponthoz, ahol a mérést el szeretnénk kezdeni.
  • Kapcsoljuk be a készüléket, és irányítsuk a mérni kívánt pontra.
  • Válasszuk ki a méréshez szükséges üzemmódot.
  • Nyomjuk meg a lézert aktiváló gombot. A kiválasztott módtól függően a mérést a kiindulási ponttól a másik célpontig kell látnunk.
  • Tartsuk a készüléket addig, amíg a képernyőn meg nem jelenik a mérési érték.

Mennyire pontosak a lézeres távolságmérők?

A lézeres távolságmérők maximum hatótávolsága 100 méter körül van, a hibahatár 2 cm 100 méteren. A legpontosabb készülékek 10 méteren legfeljebb egy millimétert tévedhetnek. Az átlagos hibahatár 2-3 mm méterenként.

Mit érdemes lézerrel mérni?

Vannak olyan területek, ahol a hagyományos mérőeszközök (például mérőszalag vagy méteres vonalzó) használata előnyösebb. Például rövid, karnyújtásnyira lévő mérésekhez, vagy amikor egy bizonyos méretet a térben akarunk szimulálni. Ezeket még mindig sok szakember előszeretettel használja (pl. kőművesek).

A lézeres távolságmérőkhöz olyan felületre van szükség, ahonnan a lézersugár visszaverődik. Ezért nem alkalmas például egy földön fekvő oszlop hosszának vagy egy doboz oldalának mérésére. Azaz olyan mérésekhez, ahol nincs olyan pont, kiemelkedés, ahonnan a sugár visszaverődhet.

A lézeres mérőeszközök megkerülhetetlenek mérnökök, építészek, szerelők, ingatlanügynökök, sőt magánszemélyek számára is. Mindenkinek előszeretettel ajánljuk, akinek bármi okból épületeken kívüli és belüli mérésekre (és kerület, terület, térfogat számításra) van szüksége. Ezenkívül ezeket a lézeres mérőket az iparban is széles körben használják. Szinte minden távolságmérő képes közvetett méréseket is végezni, például kiszámítani egy homlokzat magasságát.

Hátrányok

Mint mindennek, a távolságmérőknek is akadnak hátrányai. A hagyományos méréssel szemben pontosabb, jobb, gyorsabb. A legfőbb hátrány, hogy az emberek általában a készülék tudásának csak egy csekélyke részét használják, mert nincs kedvük, idejük tapasztalatot szerezni a használatában.

Ne maradj le semmiről! Iratkozz fel hírlevelünkre

és máris a tied egy 10%-os kupon!