Falburkolat, mennyezetburkoló

348 termék
    Kép
    Kép
    Kép
    Kép
    Kép
    Kép
    Kép
    Kép
    Kép
    Kép
25.166 Ft / m2
36.490 Ft / darab
1 munkanap
700 Ft / m2
1.399 Ft / csomag
1 munkanap
400 Ft / m2
3.999 Ft / tek
1 munkanap
25.166 Ft / m2
36.490 Ft / darab
1 munkanap
4.599 Ft / m2
3.299 Ft / m2
7.126 Ft / csomag
1 munkanap
25.166 Ft / m2
36.490 Ft / darab
1 munkanap
8.300 Ft / m2
3.735 Ft / doboz
1 munkanap
4.599 Ft / m2
3.299 Ft / m2
10.689 Ft / csomag
Nem szállítható
399 Ft
1 munkanap
9.199 Ft / m2
6.999 Ft / m2
6.999 Ft / csomag
1 munkanap
9.499 Ft / m2
9.499 Ft / csomag
1 munkanap
800 Ft / m2
1.599 Ft / csomag
1 munkanap
499 Ft
1 munkanap
800 Ft / m2
1.599 Ft / csomag
1 munkanap
6.663 Ft / m2
17.990 Ft / csomag
1 munkanap
509 Ft / tek
1 munkanap
9.996 Ft / m2
26.990 Ft / csomag
1 munkanap
2.899 Ft
1 munkanap
5.399 Ft / m2
3.699 Ft / m2
11.985 Ft / csomag
1 munkanap
340 Ft / m2
16.990 Ft / csomag
1 munkanap
/
18

Ha többre vágyunk a sima falnál – Falburkolatok minden igényre

Falburkolatokat (fali panel, lambéria, gipszkarton stb.) elsősorban dekorációs céllal szokás választani, de a hő- és hangszigetelés terén is sokat nyerhetünk velük. Gyakori helyzet egy felújítás során, hogy gyors és olcsómegoldásokat keresünk. Nincs időnk és pénzünk arra, hogy egy kőműves brigád hetekig csak a falak hibáit, egyenetlenségeit javítgassa. Ilyenkor egyszerűbb és látványos megoldás például gipszkartonból egy előtétfalat építeni, vagy valamilyen dekor falipanelt alkalmazni. Nagy felületüknél fogva a falaknak kiemelt szerepük van egy lakótér hangulatának kialakításában. Nem mindegy, hogy milyen színűre festjük, vagy mivel burkoljuk őket. Ebben a cikkben a különböző beltéri falburkolatokat ismertetjük röviden.  

Fali panelek

A falburkoló, falvédő panelek olyan előregyártott lapok, amelyeket a falra rögzítve egyedi burkolatot, mintázatot hozhatunk létre. Sokféle anyagból készülhetnek, például fa, MDF, PVC, vinyl, polisztirol, kárpitozott textil vagy műbőr. Színben, mintában, stílusban is nagy választékban kaphatók.

A falpanelek számos előnnyel rendelkeznek, nem véletlen, hogy sokan választják őket belső terek burkolásához.

  • Esztétikai sokféleség - A fal panelek széles választéka lehetővé teszi mindenféle igény, látvány, stílus megvalósítását. Különösen népszerűek a kőhatású, téglahatású dekor falpanelek, és a „dombormű hatású” bordázot falpanelek. A parafatábla anyagú falpanelek különösen jó hőszigetelők.
  • Gyors és könnyű telepítés - A falipanelek általában könnyen, gyorsan telepíthetők, időt és munkát takaríthatunk meg velük a felújítás során. A panelekkel könnyű dolgozni, ugyanis tetszőlegesen méretre vághatók és könnyen rögzíthetők. A felrakáshoz nem kell szakértőnek lenni, csak oldószermentes barkács- vagy PVC ragasztóra van szükség, de akár egy erősebb kétoldalú ragasztószalaggal is rögzíthetők. Rögzítésnél fontos megnézni, hogy egyenletes-e a fal, ha igen, akkor elegendő egy ragasztás is, amennyiben nem, akkor érdemes először egyenletesebbé tenni a falat.
  • Jó hang- és hőszigetelés - Bizonyos típusú falpanelek, (például a fa vagy a műanyag panelek) jó hang- és hőszigetelő tulajdonságokkal rendelkeznek, ami kényelmesebbé teszi a lakótér használatát és csökkentheti az energiafogyasztást. Kaphatók kifejezetten e célra kifejlesztett akusztikai panelek is. De már egy egyszerű PVC falpanel is csökkenti a visszhangzást, kellemesebb légkört teremt.
  • Tartósság - Sok beltéri falburkoló panel alapanyaga, (pl. műanyag, PVC, vinyl) ellenáll a nedvességnek, épp ezért csempe helyett falburkoló panel konyhába is elhelyezhető. Hosszú élettartamú, tartós burkolat. A műanyag panelek dekorelemként kiválóan működnek, hiszen matt és magas fényű felületűek is megtalálhatóak belőle, azonban az állaguk könnyebben romlik szélsőséges körülmények között, mert könnyen repedhetnek, vetemednek. Ha strapabíróbb borításra van szükségünk, érdemes az MDF paneleket alkalmazni. Az MDF falburkoló panelek strapabíró falfedő elemek, melyek nagy nyomáson, speciális adalékanyagok hozzáadásával készülnek préseléssel. Adalékanyagtól függően tűzállók és nedvességállók is lehetnek.
  • Könnyű karbantartás - A legtöbb falpanel könnyen tisztítható és karbantartható, ami leegyszerűsíti a házimunkát.
  • Ár-érték arány - A falpanelek általában megfizethető áron érhetők el, és jó ár-érték arányt kínálhatnak a belső tér burkolásához. Ha az ár a legfontosabb kiválasztási szempont, akkor a PVC bizonyul a legjobb döntésnek, alacsony ára és egyszerű használhatósága miatt. Ez az anyag azonban nem megfelelő bármelyik helyiségbe, ugyanis a konyhában túl sok hőhatás és pára érheti, ezáltal felhullámosodhat és elválhat a felülete a faltól.
  • Könnyen cserélhető - A falpanelek könnyen cserélhetők vagy frissíthetők, ha változtatni szeretnénk a belső tér megjelenésén, vagy ha egy elem véletlenül megsérül.
  • Mennyezetre is – Ahogy a falak, éppúgy a mennyezet látványa, akusztikája is javítható mennyezeti burkolólapok használatával. A leggyakrabban hungarocell álmennyezetről van szó, amelyet a falakkal való találkozásnál célszerű díszléccel keretezni, lezárni. Extra díszítő elemként stukkó vagy rozetta is bevethető.
  • Kültérre is - Paneles falburkolat létezik kültérre alkalmas változatban is, amelyet elsősorban lábazati burkolatként szoktak alkalmazni. A kültéri falburkolat nem csak dekoráció, hanem védő réteg is az épület szerkezete és a belső tér számára is. A paneles kültéri burkolat kiváló szigetelő, védelmet nyújt a szerkezeti károsodások ellen, és javítja az energiahatékonyságot. Manapság számos külső falburkolati termék létezik a piacon hagyományos falburkoló kő megjelenéssel, számos anyag, stílus, szín, felület választható.

A falpanelek és mennyezeti burkolólapok nemcsak vizuálisan nyújtanak sokat, hanem a helyiség klímájára, a szoba hangzására és a fényhatásra is pozitív hatással vannak.

Lambéria - valódi fából készült falburkolat

A valódi fából készült lambéria falburkolat a természetet otthonunkba. A szemcseméret szabálytalanságai és a gödröcskék szándékosak, és kiemelik az egyéni hangulatot. Akár egyszerű és világos, akár rusztikus és sötét, minden valódi fából készült fal egyedi, és hangulatos, meleg és bájos életérzést kelt. A lambéria belső falak burkolásához használt hornyolt faanyag (a kifejezés olasz labrusca, vadszőlő szóból származik.) Elsősorban falra szokás felhelyezni, de mennyezet burkolására is alkalmasak lehetnek, például tetőtéri helységekben is előszeretettel alkalmazzák. Lényegében bármilyen felületre, vakolatra, gipszkartonra, OSB lapra, téglafalra is közvetlenül felrakható.  Létezik víztaszító réteggel kezelt kültéri lambéria is, amely már kültéren is bevethető. Általában négyzet/téglalap alakú, 2-5 nm-es táblákban kapható, leggyakoribb típusa a fenyő lambéria. Számos előnye van.

  • Védi falat a szennyeződésekkel szemben. Egyszerűen letörléssel, lemosással tisztítható.
  • Jól szellőző hő- és hangszigetelő réteget ad a falhoz, nem penészedik. Az elektromos vezetékek is jól elrejthetők mögötte. Ha derékmagasságig burkolunk vele, és teszünk egy lécet a tetejére, apró tárgyak elhelyezésére is szolgálhat.
  • Segítségével a falak, a mennyezet egyenetlenségei, hibái is eltakarhatók.
  • (Újra) festhető, könnyen felújítható.
  • Természetes anyaga melegséget visz otthonunkba, örök klasszikus. Többféle stílusban, függőleges, vízszintes lécezéssel is rendelkezésre áll. Remekül harmonizál a legtöbb stílusirányzattal. Általában nem az egész falat burkoljuk vele, csak derék- vagy vállmagasságig.
  • Mivel a fa megújuló nyersanyag, környezetbarát megoldásnak tekinthető.
  • Viszonylag egyszerűen telepíthető, akár saját magunk is elvégezhetjük.
  • A fa lambéria árak viszonylag megfizethető kategóriát képviselnek. Megfelelő karbantartás esetén, sok évig szolgál, így ára hosszú távon megtérül.

Gipszkarton

Ma a gipszkarton a szárazépítésben, azaz a habarcs nélküli építkezésben megkerülhetetlen. Nem csak falakhoz, hanem hagyományos vagy tetőtéri ferde mennyezetek burkolására, kialakítására is használják.  A gipszkarton lapok világosszürke és zöld színben kaphatók. (A zöldek impregnáltak, nedves helyiségben is használhatók.) A beépítés után a gipszkartonfal a szokásos módon tapétázható, festhető, vakolható vagy csempézhető - akárcsak egy tömör fal. A bevonathoz azonban - típustól függetlenül - mindig szükség van alapozásra, még a vakolás előtt. Dryvit háló vagy üvegszövet háló megerősítés is szükséges lehet. Profiloknak nevezzük a gipszkarton lapok felerősítéséhez használt fém tartóelemeket, merevítőket, amelyeket dübelezéssel rögzítünk a padlóhoz, falhoz, mennyezethez. A gipszkarton vágása nagyon egyszerű: vágjuk be a gipszkartont egy késsel vagy snitzerrel és törjük le az asztal szélén.Az UW és CW profilokat falak építéséhez, míg a CD profilokat és UD profilokat direktfüggesztőkkel kiegészítve mennyezetek kialakításához használjuk. Az UW profilokat a padlóhoz és a mennyezethez rögzítjük, amelyekbe függőleges merevítőket, CW profilokat illesztenek és csavaroznak. Az ajtókeretekhez UA merevítő profilokat használnak. A gipszkarton falak pozitív éleit mindenképpen célszerű gipszkarton élvédő profillal megerősíteni.

Ne maradj le semmiről! Iratkozz fel hírlevelünkre

és máris a tied egy 10%-os kupon!