Ilyenkor ősszel mindig sokkal-sokkal nagyobb kedvvel nyitom ki a teásdobozaimat, mint mondjuk nyáron. Pedig igazából nyáron is jó teázni, egy isteni, gyümölcsdarabokkal felturbózott jegestea nagyon rendben van - de valahogy mégsem forralok vizet, hogy teát készítsek. Pár hete viszont újra előkaptam a dobozkáimat, indulhatott a teaszezon! De szembesültem azzal, hogy a nagy nyári rendrakás alkalmával elraktam az alátéteimet, így újakra volt szükségem. És mivel pont volt itthon egy kis maradék rétegelt lemez, nem volt megállás…
A hatszög sablon elkészítéséhez jöjjön egy kis geometria! Talán még megvan, hogy azt egy kör segítségével a legegyszerűbb megrajzolnunk. Egy 6 cm sugarút rajzoljunk, majd a körvonalra - a körző átállítása nélkül - mérjük fel hatszor a sugarat.
Kössük össze a pontokat és készen van a sablonunk.
Vágjuk ki és rajzoljuk át a rétegelt lemezre!
A következő lépésnél roppant ügyesnek és óvatosnak kell lennünk. Egy japánfűrész segítségével vágjuk ki a hatszögeket a lapból!
A kivágott darabokat az élükön és a felületükön csiszoljuk meg! A végén a portalanításról ne feledkezzünk meg!
Maszkolószalaggal fedjük le azt a részét a hatszögeknek, amit NEM szeretnénk lefesteni.
A festékspray-t alaposan rázzuk fel, majd legyező mozdulatokkal, kb. 20-25 cm-ről fessük le az alátéteket.
Miután teljesen megszáradt az alapszín (ennél a festékspray-nél ez roppant gyorsan megy, így akár 20 perc után jöhet ez a lépés), akkor tegyünk egy lapos műanyag edénybe vizet és fújjunk rá pár fújás festéket a szintetikus spray-ből.
Merítsük meg az alátéteket addig és úgy, ahogy nekünk tetszik.
Tegyük félre száradni az alátéteket!
A szintetikus festék lassabban szárad, de csodás felületet ad, így várjuk meg a teljes száradási időt, ami 1-2 óra is lehet. Utána bontsuk le a maszkolószalagot és vegyük birtokba mesés, új alátéteinket! Kellemes, teázós pillanatokban gazdag őszt kívánunk!