Nálunk a nyár egy nagy rendrakással, szanálással és takarítással is jár, lezárjuk az előző tanévet, frissítünk, pakolunk, rendszerezünk, és a különböző online piactereken megválunk azoktól a dolgoktól, amikre nincs többé szükségünk. Az egyik legnagyobb falat a konyhaszekrény rendszerezése volt, húztuk, amíg lehetett, aztán egy kedd reggeli felindulás végigvitt minket a nehezén. Sok kincset találtunk, amik már új gazdáiknál vannak azóta, és találtunk olyan elfeledett dolgokat, melyeknek új életet adhattunk. Ilyen volt például ez a pár éve megvásárolt konyharuhacsomag. Mivel idén nyáron, a műanyagmentes július keretében a sok nylonzacsi helyett egyre többen váltottak kulacsra, többször használható bevásárló táskákra, kis hálós zsákokra, kapóra jöttek ezek a konyharuhák. A konyharuhákból bevásárló és minden egyéb hurcolászásra való szatyrokat varrtunk, így is tovább bővítve a nem szűkös szatyorgyűjteményünket. Mutatom, hogyan készültek.
Terítsük ki a konyharuhákat magunk elé, színével forgassuk őket egymás felé, és a két hosszú, illetve az egyik rövid oldalán tűzzük őket össze gombostűvel, majd varrjuk is végig.
A nyitva maradt rövid oldalt hajtsuk kifelé 4-5 cm-re, tűzzük végig, majd varrjuk körbe.
A következő lépés, hogy adunk a táskának egy kis “mélységet”, azaz kidobozoljuk az alját. Ehhez annyit kell tennünk, hogy a varrást tartva magunk előtt függőlegesen, háromszögre hajtjuk a táska sarkát. Ügyeljünk arra, hogy szimmetrikus legyen a háromszögünk!
Mérjünk fel a varrásra 5 cm-t, majd ott a varrásra merőlegesen jelöljük végig az anyagot. Ha jól dolgoztunk, ennek a keresztjelölésnek 8 cm hosszúnak kell lennie.
Varrjuk végig a 8 cm hosszú jelölést, és vágjuk le a sarkot.
Ezt a lépést már az ananászos nyári táskánál is bemutattam.
A sarokdobozolás műveletét végezzük el a másik oldalon is, majd fordítsuk ki színére a táskát!
Jöhet a fül! A hevederpántunkat vágjuk ketté és a vágásokat égessük el, nehogy lebomoljanak.
Az elégetett végű pántot helyezzük a táska külső (szín) oldalára és rendezzük el, hogy szimmetrikus legyen, majd varrjuk is fel többszöri öltéssel. A két fület a táska két oldalára varrjuk, azaz, ha felvarrtuk az egyik oldalra az egyik darabot, akkor a másik oldalra ugyanoda, kívülre, ugyanolyan távolságokra varrjuk fel a másik fület!
Íme, a végeredmény:
Magát, a leírást, tovább tartott megírni, mint egy táskát megvarrni, így senki ne habozzon! Szép, környezettudatos hétköznapokat kívánunk!