WC ülőke típusok drágától a legolcsóbbig: mi a különbség közöttük? Lehet lecsapódásgátlóval ellátott, különböző méretű-vastagságú, valamint színes vagy mintás, amelyek befolyásolják a WC ülőkék árazását. Melyiket érdemes választani? Tudjon meg többet!
A WC-ülőke egy kényes kérdés, hiszen ez egy olyan háztartási tárgy, ami felé egyszerre támasztunk kényelmi és higiéniai elvárásokat. Kínálatuk nagyon széles, méretében, anyagában és felfogatásában is különböző WC-ülőke-típusokat lehet találni.
Standard WC-ülőkéket már pár ezer forintért kaphatunk a boltokban. A puritán, hagyományos típustól a mókás, delfines verzióig sok fajta ülőke jöhet szembe velünk. Mi jellemzi ezeket méret és szín tekintetében?
Fontos, hogy vásárlás előtt mérjük le az ülőkeperemeket, a rajtuk található furathelyek távolságát. Bosszantó, ha a megvásárolt WC-ülőke kisebb vagy nagyobb, mint amire szükségünk lenne. A WC-ülőkéken található furatok távolsága általában 15,5–17 cm között van, ettől persze lehetnek eltérések egy-egy különlegesebb verzió esetében. Ha pár cm rés van a furattávolságban, ne keseredjünk el, a felfogatások még adnak bizonyos állítási lehetőséget.
Alapanyagukban is igen eltérő termékeket vásárolhatunk. Az olcsóbb kategóriákban a leggyakrabban használt anyag a műanyag, emellett vannak fa-, bambusz-, duroplast ülőkék is. Külön piacuk van a dekorelemes WC-ülőkéknek, amelyekre festett képek, kagylók stb. kerülnek. Színek terén általában a visszafogottabb árnyalatokat találjuk meg, a fehér, a bézs, a rózsaszín és a világoskék színek dominálnak, de vehetünk akár egészen extrém árnyalatú, mintázatú ülőkét is.
Ha többévi használatra szeretnénk beszerezni egy ülőkét, akkor kicsit több pénzt kell beruháznunk, de ezzel egyidejűleg akár extrákat is vásárolhatunk és megnövelhetjük a saját kényelmünket is.
Sokan tapasztalhatták már, hogy milyen kellemetlen élmény az, ha a WC-használat után egy véletlen mozdulattal tudatjuk a lakásban levőkkel, hogy mikor fejeztük be dolgunkat a WC-ülőkén. A lecsapódásgátló WC-ülőkékre jellemző, hogy olyan speciális zsanérokkal van a WC-tető összekapcsolva a WC-deszkával, hogy a tető elengedéskor csak 4-5 másodperc alatt ér le a deszkára, így megkíméljük magunkat a csattanó hangtól. Emiatt ezek a termékek nagyon népszerűek.
Magától értetődik az, hogy a vastagabb, strapabíróbb anyagból készült ülőkék jobban bírják a használatot. Léteznek olyan, duroplast anyagból készült termékek, amelyeken ipari nemesfémek hozzáadásával egy antibakteriális felületet hoznak létre. Ez megakadályozza a különböző baktériumok, penészfajták elterjedését, ezáltal higiénikusabbá, könnyebben tisztíthatóvá teszik a WC-ülőkét.
Az ergonomikus kialakítás, kényelmi funkciók mellett még más szempontokat is figyelembe vehet a vicces kedvű vásárló. Sokaknak okoz vidám hangulatot, ha a mosdóba beérkezve valami igazán komikus, színes látvány várja. Ezt a fogyasztói igényt kiszolgálják a WC-ülőke-gyártók is: számos verzióban kaphatunk virágos, rajzfilmfigurás, halacskás, feliratos ülőkéket, így egyedül az ízlésünk és a kényelmi igényeink szabhatnak határt annak, hogy milyen típust vásárolunk. Mivel sokféle színű ülőke áll rendelkezésünkre a kínálatból, bátran választhatunk a fürdőszoba alaptónusához, mintázatához passzoló terméket!
%%TERMEK_AJANLO_427%%
Reméljük, cikkünk segítette a megfelelő ülőke kiválasztását és új ötleteket is kaptak a döntéshez!