A megfelelő fürdőkád kiválasztása összetettebb feladat, mint gondolnánk. Annak érdekében, hogy elkerüljük a buktatókat, segítünk a fürdőkád kiválasztásában.
Aki fürdőkádvásárlás előtt áll, ne csak az esztétika alapján döntsön, előbb ismerje meg a különféle alapanyagokat, kivitelezési lehetőségeket – és precízen mérje meg, pontosan mennyi hely áll rendelkezésre.
A fürdőkád tömeges előállítására egészen a 19. század végéig kellett várni, előtte ugyanis kizárólag a kiváltságosok számára volt elérhető ez a luxustermék. Míg az első kádakat fából vagy horganyzott lemezből készítették, mára sokkal több alapanyag között válogathatunk. Akril, öntött vas, acélzománc, műmárvány: mindenki megtalálja az otthonába leginkább illő kádat.
Az akril fürdőkád műanyagból és gyantából készül, könnyen mozgatható, szállítható, ellenálló, sima felületű, amiben nemcsak fürdeni kellemes, de tisztán tartani is egyszerű. Fontos: a kínálatban kétféle akrilkáddal találkozhatunk: a 100 százalékban akrilból készített kádakkal, és az úgynevezett ABS-akrillal. Utóbbinál, egy műanyag felületre hordanak fel egy vékony akrilréteget, ami miatt az akrilkád kevésbé stabil, ellenálló.Mekkora hely áll rendelkezésünkre? A helyiség közepére, a sarokba, vagy a fal mellé szánjuk? Milyen legyen a formája? Legyen benne hidromasszázs? Milyen legyen a színe? Mire használjuk majd a kádat? Szeretünk hosszú órákat a fürdővízben tölteni? Kell rá kapaszkodó? Idősek is használják majd? Tusolásra is használjuk? Hol van a kiállás? – számtalan ehhez hasonló kérdést kell feltennünk magunknak ahhoz, hogy a legmegfelelőbb darab mellett tegyük le a voksot. Vásárlás előtt, javasolt néhány kiállítóterembe is ellátogatni, sőt kipróbálni az egyes kádakat, ugyanis csak így derülhetnek ki az olyan mellékesnek tűnő körülmények, mint hogy kényelmesen elférünk-e benne; el tudunk-e merülni a kádban; meg tudjuk-e támasztani magunkat, vagy lecsúszunk benne; a fejünket meg tudjuk-e támasztani.
A kád formája lehet hagyományos, vagyis egyenes, amit legtöbbször az egyik fal mellé állítanak a helyszűke miatt. Aki nagyobb térrel gazdálkodhat, és szereti a közös fürdéseket, sarokkáddal is tervezhet, de szóba jöhet a szabadon álló, a sokszögű és az aszimmetrikus is. A kád típusát sajnos gyakran nem a vásárló ízlése, hanem a csapkiállás és a lefolyó helye határozza meg, vagyis ezekhez kell igazítani a kád formáját is.