A kerti motoros gépek termékkörét egyre többen fedezik fel, és jönnek rá, hogy van élet az elektromos fűnyíró mellett is. Számos olyan praktikus eszköz van már, ami megkönnyítheti a kerti munkát, ilyen például a szegélynyíró is. Cikkünkben kitérünk az elektromos fűszegélynyíró és a nagyobb teljesítménnyel rendelkező elektromos fűkasza összehasonlítására, valamit átnézzük a szegélynyírók legfontosabb alkatrészeit és használatát.
Sokan azt feltételezik, hogy a fűkasza és a szegélynyírók formai hasonlósága miatt a fűszegélynyíró fűnyírásra is alkalmas, pedig ez egyáltalán nincsen így!
Könnyű súlya és hosszúkás kialakítása miatt az olyan helyeket is el fogja érni a felhasználó, amit az elektromos fűnyíró nem tudna – tulajdonképpen erre való a szegélynyíró. A sok párhuzam ellenére a fűkasza nagyobb teljesítménnyel rendelkezik, és a fás szárú növényekkel is elbánik.
A szegélynyírók egyik legfontosabb része a damilfej vagy más néven damilorsó, aminek átlagos vágási átmérője 30 cm. Ez az alkatrész időről időre cserélendő, amennyiben azt érezzük, hogy nagyobb teljesítményű használat ellenére sem úgy dolgozik a gép, mint új korában. Természetesen érdemes meggyőződni arról, hogy nem az eszköz elektromos motorja, amiben a hiba van, de általánosságban elmondható, hogy 3-5 használat után már jócskán megkopik a damil.
A damilfej mellett egészen egyszerűen vágószálat is kaphatunk, ha nem akarjuk az egész damilfejet kicserélni. Ezek a termékek elsősorban a vágószál vastagsága szerint vannak megkülönböztetve, több méternyi tekercsben kaphatóak, vagyis a megfelelő hosszúságú damilszálról már nekünk kell gondoskodni, mivel a gépekbe nem lehet egyetlen lendülettel 15 méternyit feltekercselni. (A damil cseréjéről lentebb részletesen is kitérünk!)
Van néhány olyan aranyszabály, ami megkönnyítheti a fűszegélynyíróval végzett munkát, ezeket szedjük most össze:
Keresd a kerti kisgépeket a Praktiker áruházaiban és webshopjában!