Aki azt hiszi, hogy a terasz csak nyáron hasznos terület, az nézze meg azokat az izgalmas teraszokat, amiket hideg időben is szívesen használna. Összeszedtük, mi egy jó terasz titka.
Első és legfontosabb azt eldönteni, hogy hol legyen a terasz pontos helye. A legtöbb esetben a válasz adott, ám aki több alternatíva között válogathat, vegye figyelembe, hogy milyen utat jár be a nap, és ha szereti a napsütést, olyan helyre építse a teraszt, ahol egész nap élvezheti. Fontos szempont, hogy a terasz közel legyen a konyhához, ha gyakran fogadunk vendégeket. Tipp: ne építsünk teraszt közvetlenül fák mellé, alá, ebben az esteben nagyobb az esély a penészesedésre.
Eső, UV-sugárzás, forróság: a terasz számtalan környezeti hatásnak van kitéve, éppen ezért a jó terasz egyik legfontosabb komponense a minőségi alapanyag, ami nemcsak pár évig, de akár évtizedekig is ellenáll. Ezen kívül érdemes olyan alapanyag mellett letenni a voksot, ami csúszásmentes, bírja a fagyot, tisztítása egyszerű.
Bármennyire úgy hisszük, hogy teraszt bárki képes egy hétvége alatt megépíteni, azt tanácsoljuk, hogy ne hagyjuk ki a tervezésből és az építésből a szakembert, aki tudja például, hogyan kell megfelelően kialakítani az aljzatot, hogyan kell elhelyezni a tartógerendákat, hogyan kell felhordani a vízszigetelést, vagy épp hogyan kell kialakítani azt a pár százalékos lejtést, ami a nedvesség elvezetéséhez szükséges.
Minimalista, rusztikus, extravagáns: mindegy, hogy melyik stílust érezzük magunkhoz a legközelebb, alapszabály, hogy a teraszra pont úgy kell gondolni, mint a lakás többi helységére, a nappalira vagy épp a gyerekszobára. Törekedjünk rá, hogy a berendezésére pont annyi időt szánjunk, így biztosak lehetünk benne, hogy rengeteg időt töltünk majd ott.
Nem baj, ha nem áll rendelkezésünkre nagy tér, ha már egy-két kényelmes bútordarab elfér a teraszon, már megéri építeni egyet. Lényeg, ha kicsi a helyünk, ne zsúfoljuk tele, inkább válasszunk többfunkciós, "okos" bútorokat, amiken például nemcsak ülni, de feküdni lehet, vagy amik sok mindent „elnyelnek”.