Medencetakarítás házilag – praktikák és megoldások a kerti medence takarítására. Mit tegyünk a medencénk tisztántartásához? – Praktiker-ötletek
A medence a nyári felfrissülés és kikapcsolódás egyik legtökéletesebb eszköze, ugyanakkor ahhoz, hogy a nyári móka felhőtlen és biztonságos legyen, a medencét és annak vizét tisztítani kell. Itt kap főszerepet a medence porszívó, amelynek számtalan típusa között válogathatunk.
A medence kémiai kezelése nem elegendő a víz és a medence maximális tisztításához, hiszen a medence alján, falán a piszok (homok, levél), a vízkő és a baktérium, az alga könnyen „leül”, lerakódik, és kialakul egy szennyréteg. Ennek eltávolítását teszi lehetővé a medence porszívó. A kínálatban számtalan típust találunk, a manuális működésűtől a félautomatán át a teljesen automatizált medencetisztító robotokig.
A legegyszerűbb megoldás a manuális/kézi porszívó, ami egy szívófejből, egy teleszkópos rúdból és egy tömlőből áll. Utóbbit a medence vízforgatójára kell erősíteni, hogy a szennyezett víz bekerüljön a forgatóba, és onnan csak a tiszta víz áramolhasson ki. Ez a típus a kisebb medencéknél jelent kényelmes megoldást.
A programvezérelt félautomata medenceporszívót szintén a medence vízforgatója működteti, azt ugyanis vízforgató által mozgatott víz hajtja. Bár rengeteg munkát megspórol, a mozgása nem pontos, előfordul, hogy a tisztításból kimaradnak területek, a lépcsőknél, sarkoknál, éleknél pedig kézi porszívózás szükséges.
A legtökéletesebb megoldást a robot medence porszívó jelenti, ami a víz szintjéig mindent (aljzat, falak, lépcsők, létra) megtisztít. A porszívó motoros futóműrendszerrel, gumikefékkel, saját vízszivattyúval, szűrőzsákkal és egy beprogramozható vezérlő automatikával „dolgozik”, beállítható rajta a medence mérete, a burkolat típusa, a porszívózás ideje és a tisztítási program. A medenceporszívó legnagyobb előnye, hogy elvégzi helyettünk a munkát és maximális higiéniát biztosít.