A purhabot talán mindenki ismeri, aki legalább egy kicsit is járatos a barkácsolásban. Ha valamire igaz, hogy egyszerű, de nagyszerű, akkor az a purhab. Éppen ezért továbbfejlesztették a technológiát, aminek köszönhetően teljes értékű szigetelőanyagként is lehet már használni. Cikkünkben átnézzük a purhab felhasználási szabályait, valamint kitérünk a szigetelés témájára is!
Az épületek szigetelése időigényes munka, ezt megkönnyítendő találták ki a purhabos szigetelést. Ezt természetesen nem flakonnal, hanem ehhez kifejlesztett géppel, speciális tömlővel és szórópisztollyal csinálják, valamint komplett védőruházatban. 10 centiméternyi fújt purhabszigetelés körülbelül dupla annyi hungarocell szigetelésnek felel meg.
Rögtön az elején le kell szögezni, hogy csak olyan helyen szabad alkalmazni, amit nem szeretnénk majd bontás árán átalakítani. Előny és hátrány is, hogy a purhab a legkisebb repedésekbe is bejut, ezért eltávolítani szinte lehetetlen vagy nagy fáradtsággal jár. Hátrányok közé tartozik, hogy közvetlen napsugárzásnak nem tehető ki, de az előnyök listája ehhez képest azért jóval hosszabb…
Idén január elsejétől a Lakástámogatás 2021 segítségével kedvezmény vehető igénybe a fújható hőszigetelésre is. Összegyűjtöttük a feltételeket, azt amire kell figyelni. A támogatás mértéke maximum 3 millió forint, de fontos tudni, hogy a kiadások felét finanszírozza ilyen formában az állam. Ha tehát 1 millió forintot költesz a fújható hőszigetelésre, akkor ötszázezer forint visszaigényelhető támogatást tudsz rá igényelni.