Konyhai gép

109 termék
    Kép
    Kép
    Kép
119.990 Ft
1 munkanap
84.990 Ft
1 munkanap
124.990 Ft
1 munkanap
109.990 Ft
1 munkanap
119.990 Ft
1 munkanap
29.990 Ft
25.490 Ft
Nem szállítható
109.990 Ft
1 munkanap
39.990 Ft
1 munkanap
39.990 Ft
1 munkanap
39.990 Ft
1 munkanap
5.999 Ft
1 munkanap
29.990 Ft
1 munkanap
39.990 Ft
1 munkanap
31.990 Ft
24.990 Ft
Nem szállítható
34.990 Ft
1 munkanap
15.990 Ft
1 munkanap
39.990 Ft
31.990 Ft
Nem szállítható
16.990 Ft
1 munkanap
29.990 Ft
1 munkanap
15.990 Ft
1 munkanap
/
6

Mit nyújtanak a konyhai gépek? Szükségem van forrólevegős fritőzre és kenyérsütőre?

 Az Ön háztartása milyen? Van mikrohullámú sütője, mosogatógépe és kapszulás kávéfőzője? Vagy csak egy kenyérpirító és egy vízforraló árválkodik a pultján? Esetleg a felső szekrény legfelső polcán tárolja az ajándékba kapott elektromos húsdarálót és forrólevegős sütőt, csak éppen egyszerűbb megvenni a darált húst és előkapni a serpenyőt? Nem vagyunk egyformák.

Sok eltérő vélemény kering az interneten, különböző újságokban arról, hogy mely konyhai gépek szükségesek, melyek feleslegesek. Egyesek szerint például a vízforraló az utóbbi kategóriába tartozik, mert vizet forralni a tűzhelyen is lehet. Lehet, persze, sőt a nyílt tűzön, bográcsban is lehet, csak kérdés, mennyi idő alatt. Ha a vízforralóra néz, az egyik ember egy kézreálló, a dolgát megkönnyítő, hasznos masinát lát, a másik egy felesleges porfogót a pulton. Ugyanezen logika mentén ítél az egyik tábor valamit feleslegesnek, amit a másik létszükségletnek. Mi azt mondjuk, mindenki döntse el maga, mire van szüksége, mitől érzi magát boldognak és kiegyensúlyozottnak: ha három kés és két fakanál van a fiókjában, amikkel mindent megold, vagy ha minden konyhai műveletre tart otthon egy gépet. A Praktiker kínálatában mindenféle konyhai segédeszközt megtalál a kisgépektől kezdve (botmixer, kenyérpirító, kávédaráló), a közepes méretűeken át (mikrohullámú sütő, kenyérsütő, kávégép), egészen a konyhai nagygépekig (mosogatógép, tűzhely).

Az elektromos konyhai gépek jelentősége

A túlzott bőség korában hajlamosak vagyunk a konyhai gépek létét természetesnek venni. Nem is gondolunk bele, mennyi fárasztó munkától kímélnek meg bennünket. Egy süteményhez a vajat cukorral habosra keverni fakanállal minimum fél óra, a kart igencsak megterhelő munka. Ugyanez egy kézi mixerrel egy könnyed 10-15 perc. Míg egy bébiételnyi mennyiségű répát, krumplit, karfiolt egy szitán átpasszírozni kb. 10 perc, addig egy botmixerrel vagy turmixgéppel egy gombnyomás és 10 másodperc.

A konyhai kisgépek széleskörű elterjedése, egyáltalán a háztartások gépesítése nagyjából az 1950-es évekre tehető, noha a háztartási gépek első változatait már többnyire évtizedekkel korábban megalkották. A gépesítés (tűzhely, mosógép, porszívó, mosogatógép, elektromos vasaló, mikrosütő) elsősorban a nők számára jelentett segítséget, hiszen a zömmel nők által végzett háztartási munkákat könnyítette, gyorsította meg. A folyamatok egyszerűsödése révén viszont a munkákat könnyebb volt delegálni is, ezáltal a gépesítés elősegítette a férfiak házi munkába való bevonódását, a láthatatlan munkaterhelés egyenlőbb elosztását is. Ez a folyamat a mai napig tart. A kiinduló kérdéshez visszatérve az alábbiakban egy kis segítséget szeretnénk nyújtani a véleményünk szerint minden háztartásban hasznos és szükséges konyhai gépek áttekintésével.

Hűtő, tűzhely, mosogatógép – a nélkülözhetetlen alapdarabok

A kötelező darabok, a konyhai alapfolyamatok (ételtárolás, sütés-főzés, mosogatás) segítői. Napjainkban sokféle tűzhely (illetve főzőlap-sütő szettek) közül választhatunk a legmodernebb indukciós technológiával működőktől kezdve a hagyományos villany vagy gázüzeműekkel bezárólag. Az internetes kereséseket alapul véve úgy tűnik, hogy növekszik az igény a kisebb fogyasztású, illetve mobil készülékek iránt. Ide tartozik az irodákban, kollégiumi szobákban, albérletekben is jó megoldást jelentő sütő-főző kombinált készülék a minisütő vagy minikonyha, de hordozható indukciós főzőlap, hagyományos rezsó, villanyrezsó, olaj nélküli sütő iránt is sokan érdeklődnek. A mosogató gép sok időt megspórol nekünk, főleg nagyobb család esetén. Ha van elegendő helyünk a konyhában, mindenképpen javasoljuk egy kedvező vízfogyasztású modell beszerzését.

Mikró, kávéfőző, teafőző, kenyérpirító, vízforraló, turmixgép – életmód kérdése

Leginkább a fenti dolgok körül szoktak kitörni a késhegyre menő viták. Nélkülözhetetlen? Abszolút felesleges? Attól függ, hogyan élünk, mik a preferenciáink.

  • A mikrohullámú sütő leegyszerűsíti az ételek melegítését: a tányérra szedve beletesszük, és pár perc múlva már fogyaszthatjuk is melegen. Különösen jól jön olyan esetben, ha egyéb melegítési, főzési lehetőség nem áll rendelkezésre. Mivel használata szó szerint gyerekjáték, a gyerekek önállóan is megmelegíthetik benne az ebédjüket. Hátránya, hogy viszonylag nagy helyet foglal a pulton, ha nem találunk számára egyéb helyet. Időről időre felröppennek hírek a mikrohullámok egészségre gyakorolt esetleges káros hatásairól, amit rendszeresen cáfolnak is.
  • Sokak számára a reggelek elképzelhetetlenek és kibírhatatlanok kávé nélkül. Szerencsére a kávé szerelmesei is többféle lehetőség közül választhatnak. A hagyományos rövid kávé kedvelői számára a kotyogós kávéfőző (eszpresszó kávéfőző) a legolcsóbb megoldás, de egyszerű használata miatt a kapszulás kávéfőzőnek is nagy a rajongótábora. A sokfunkciós kávégépek igazi feketeöves mesterek, nemcsak főzik a kávét, hanem le is darálják, sőt igény szerint a tejet is felhabosítják. A legkifinomultabb kávéimádók igényeit is kielégítik. A Dolce Gusto kávéfőző és a Krups kapszulás kávéfőző sokak kedvence. Az instant megoldások hívei és a teázók számára elegendő egy vízforraló vagy teafőző a reggeli ébresztő italuk előállításához.
  • A pirítós vagy meleg szendvics is sokak reggelijének visszatérő eleme. Aranyló pirítóst legegyszerűbben kenyérpirítóban készíthetünk, a melegszendvicsek pedig a leggyorsabban melegszendvics sütőben készülnek el. A fentiek hiányában a hagyományos sütő vagy éppen a gáztűzhelyen felmelegített platni is jól működő, bár időigényesebb megoldás. A gyártók szeretnek a vásárlók kedvében járni, ezért sok szendvicssütő cserélhető sütőlapokkal rendelkezik, aminek köszönhetően gofrisütőként is funkcionál.
  • Krémlevesek, főzelékek, szószok, pürék, turmixok készítéséhez jelent nagy segítséget a botmixer, kézi mixer, turmixgép vagy konyhai robotgép. Ezek a készülékek annyiban hasonlítanak, hogy mindegyikkel lehet keverni és pürésíteni. A legfőbb különbségek a motorok teljesítményében és a hozzá való kiegészítők (ezáltal a funkcióik) számában jelentkeznek. A legnagyobb teljesítményű, legkomplexebb (és legdrágább) közülük a konyhai robotgép vagy más néven tálas mixer. Ezeket általában tállal együtt szállítják, cserélhető keverőkarokkal (gyúró, habverő) és sok egyéb tartozékkal (kések, aprítók) rendelkeznek. A funkciók számán és az extra erős motoron túl a fix tál is nagy előny, mert így elég összeönteni a hozzávalókat és elindítani a keverést, nem kell fogni a tálat és tartani az eszközt, mint például a kézi mixer vagy botmixer esetében.

Elektromos grill, elektromos húsdaráló, gyümölcscentrifuga – ha kell egy kis extra

Bevalljuk, a fenti dolgok nem tartoznak a „nem lehet élni nélküle” kategóriába, de azért jelentősen hozzátesznek komfortérzetünkhöz. Miért ne járna azoknak is a grillezés élménye és ízvilága, akiknek nincsen kertjük vagy erkélyük? Számukra is adott a lehetőség egy nyitott elektromos grillel, egy lecsukható fedelű kontaktgrillel vagy elektromos grillsütővel. Vannak, nem is kevesen, akik nem bíznak a boltban darált hús minőségében, szeretik maguknak elkészíteni. Vagy például egy házi disznóvágás során is jelentős mennyiségű húst kell ledarálni. Ilyen esetekben az elektromos húsdaráló felbecsülhetetlen kincs, sőt paradicsomlé befőzés során is nélkülözhetetlen, ugyanis a legtöbb elektromos húsdaráló paradicsom passzírozó funkcióval is rendelkezik.

A fentebb felsorolt konyhai gépeken kívül természetesen még sok-sok egyéb eszköz közül is választhatunk. A megvásárolt gépek akkor könnyítik meg igazán az életünket, ha tényleg használjuk őket. Döntsék el, melyik gép illeszkedik az életmódjukhoz, mi az, ami segítséget és nem plusz feladatot (pakolgatás, törölgetés) jelent majd a háztartási munkák során. A kiválasztott készülékeket pedig vásárolják meg és használják jókedvvel és egészséggel!

Ne maradj le semmiről! Iratkozz fel hírlevelünkre

és máris a tied egy 10%-os kupon!